Salongsgrupp GH Wrange

Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange
Salongsgrupp GH Wrange

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SALONGSGRUPP, 9 dlr, 1900-talets första hälft, sengustaviansk stil, skyltmärkningar Arkitekt GH Wrange Stockholm, bestående av, bord med stenskiva, soffa, fåtöljer 3 st, stolar 1 par, taburretter 1 par, mindre ej urprungligen taburett medföljer, soffans längd ca 161, sitthöjdn 46 cm, bordets höjd 72 cm, diameter 76 cm

Slitage, färgborfall, fläckar, lösa kantband samt senare stärkta undertill

496882

2017-10-31