Minnesporslin
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MINNESPORSLIN, kaffekoppar med fat, 3 st., Gustafsberg, märkta 16, med dekor av bl a texten "Minne från skandinaviska kaffeförädlings aktiebolagets serveringspaviljong å utställningen i Stockholm 1897" samt kaffekopp med fat "Stockholm" Gustavsberg, fatens diameter ca 13,5 cm.
Enstaka nagg, smärre slitage.
497123
2017-10-31