Minnesporslin

Minnesporslin
Minnesporslin
Minnesporslin
Minnesporslin
Minnesporslin
Minnesporslin
Minnesporslin
Minnesporslin

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MINNESPORSLIN, kaffekoppar med fat, 3 st., Gustafsberg, märkta 16, med dekor av bl a texten "Minne från skandinaviska kaffeförädlings aktiebolagets serveringspaviljong å utställningen i Stockholm 1897" samt kaffekopp med fat "Stockholm" Gustavsberg, fatens diameter ca 13,5 cm.

Enstaka nagg, smärre slitage.

497123

2017-10-31