Minnesmedaljer

Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MINNESMEDALJER, 5 st., stockholmsutställningen 1930, utmärkelse från stockholm stads handtverkarförening, daterad 1941, två medaljer från världsutställningen i Paris 1925 och med fransk text rörande den svenska paviljongen, samtliga i originalaskar, med följer också ett ordenstecken för frimurarna, utfört i förgylld metall samt emalj, de större runda medaljerna är ca 4,5 cm i diameter

497157

2017-11-01