Miniatyrer
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MINIATYRPORTRÄTT, 2 st, 1800-tal, Jeanette Müller, född Holmström af Bolinder och Grevinna Johanna Vilhelmina Lovisa Henrietta Pollet född 1779, stadsfru, signerad och daterad Reinhardt 1800, målade på sannolikt på ben resp papper, diameter 7,5, resp. 7,5x6 cm
En med restuscher en med spricka
497469
2017-11-02