Miniatyrer

Miniatyrer
Miniatyrer
Miniatyrer
Miniatyrer

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MINIATYRPORTRÄTT, 2 st, 1800-tal, Jeanette Müller, född Holmström af Bolinder och Grevinna Johanna Vilhelmina Lovisa Henrietta Pollet född 1779, stadsfru, signerad och daterad Reinhardt 1800, målade på sannolikt på ben resp papper, diameter 7,5, resp. 7,5x6 cm

En med restuscher en med spricka

497469

2017-11-02