Golvvas Japan

Golvvas Japan
Golvvas Japan
Golvvas Japan
Golvvas Japan
Golvvas Japan
Golvvas Japan
Golvvas Japan
Golvvas Japan
Golvvas Japan
Golvvas Japan
Golvvas Japan
Golvvas Japan

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOLVVAS, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Satsuma, med hänklar, polykrom dekor av figurscen, höjd ca 62 cm

Mynningen något skev, krackelering

497556

2017-11-02