Klubbat för:
10 000 EUR
Utropspris
5 000 EUR
ALVAR AALTO (1898-1976), Savoy-vas, Karhula, sent 1930-tal.
Ljusblått glas blåst i träform. Längd 21 cm, höjd 14 cm.
Helhetsintrycket är bra. Litet kantnagg.
497576
2017-12-03
Gör en kostnadsfri värdering här