Spegel med konsolbord nyrokoko
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL med KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-talets mitt, dekor delvis träskuren och gjutet pastellage, uppsvägt och genombrutet krön, konsolbord med svängda ben och dekorerat fotkryss, stenskiva, bkonsolordets höjd 91, 76x33 cm, spegelns höjd ca 159 cm
Dekorskador och bortfall. Fläckigt glas
497661
2017-11-02