Mies van der Rohe soffbord Barcelona
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD, "Barcelona", modell 252, Mies van der Rohe 1929, tillverkat av Knoll International, USA, 1900-talets andra hälft, underrede av förkromat stål, kvadratisk skiva av glas, höjd 46, 98 x 98 cm
Patina, nagg i ena hörnets underkant
497867
2017-11-03