Mies van der Rohe soffbord Barcelona

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORD, "Barcelona", modell 252, Mies van der Rohe 1929, tillverkat av Knoll International, USA, 1900-talets andra hälft, underrede av förkromat stål, kvadratisk skiva av glas, höjd 46, 98 x 98 cm

Patina, nagg i ena hörnets underkant

497867

2017-11-03