Lyktur Per Larsson

Lyktur Per Larsson
Lyktur Per Larsson
Lyktur Per Larsson
Lyktur Per Larsson
Lyktur Per Larsson
Lyktur Per Larsson
Lyktur Per Larsson
Lyktur Per Larsson
Lyktur Per Larsson
Lyktur Per Larsson

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LYKTUR, Per Larsson, Småland, ca 1660-tal, gångsystem, urtavla, lod och konsol senare, urtavla med med romerska siffror, höjd 32 cm

Slitage, skador

497886

2017-11-03