Jacob Tostrup matbestick
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JACOB TOSTRUP, bestick, silver, 1900-talets början, bestående av: 16 kaffeskedar, 10 bordsknivar, 8 bordsgafflar, 6+3 bordsskedar, matsked, tårtspade, tesked, kompottsked, sillgaffel, 1+1 gafflar, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 916 g, etui till kaffeskedar medföljer
Gravyr, bruksslitage
497915
2017-11-03