Faïencerie Boch frères i La Louvière i Belgien
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAÏENCERIE BOCH FRÈRES, La Louvière i Belgien, matservis, 53 delar, 1800-talets andra hälft, bestående av: 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrätt/desserttallrikar, 11 assietter, 1 kanna, 1+1+1+2 uppläggningsfat, 1 skål, 1 såsskål
ställvis krackelyr och något enstaka smärre nagg kan förekomma
498146
2017-11-04