Glas bl.a. Olle Alberius

Glas bl.a. Olle Alberius
Glas bl.a. Olle Alberius
Glas bl.a. Olle Alberius
Glas bl.a. Olle Alberius
Glas bl.a. Olle Alberius
Glas bl.a. Olle Alberius
Glas bl.a. Olle Alberius
Glas bl.a. Olle Alberius
Glas bl.a. Olle Alberius
Glas bl.a. Olle Alberius
Glas bl.a. Olle Alberius
Glas bl.a. Olle Alberius

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

OLLE ALBERIUS, skulptur i form av fågel på kvist, sign Orrefors 4288-111 Olle Alberius, höjd ca 24 cm, KJELL ENGMAN, skål, Boda, dekor av fåglar i landskap, signerad Boda Kjell Engman, höjd ca 15 cm, GÖRAN WÄRFF, ljusstakar, Kosta, närmast kvadratiska, signerade, FISK, Orrefors, signerad, SKÅL, Orrefors, i form av blomkalk, signerad, VAS, Håveruds glashytta, droppformad, signerad, SKÅL, tjockt gjutet glas, osignerad, FAT, stengods, Rörstrand, Drejargruppen 1977

Några föremål med lättare bruksslitage, fisk med inskription

498278

2017-11-07