Matskedar 1700-tal silverspecial
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FRIEDRICH HEINRICH KLINCK (mästare Stockholm 1723-1754), bordsskedar 3+1, silver, stämplade 1734 resp. 1739, LUCAS VON DER HAGEN (mästare Stockholm 1722-1765), bordsskedar, 2 st, silver, stämplade 1747
Delvis med gravyr
498439
2017-11-04