Matskedar 1700-tal silverspecial

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FRIEDRICH HEINRICH KLINCK (mästare Stockholm 1723-1754), bordsskedar 3+1, silver, stämplade 1734 resp. 1739, LUCAS VON DER HAGEN (mästare Stockholm 1722-1765), bordsskedar, 2 st, silver, stämplade 1747

Delvis med gravyr

498439

2017-11-04