Åke Göransson blyerts

Åke Göransson blyerts
Åke Göransson blyerts

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ÅKE GÖRANSSON (1902-1942): Sjävporträtt med cigarr, blyerts, osignerad, ca 27x20 cm,
Utställd: Göteborgs konstmuseum 1977, osignerad
PROVENIENS: Hovintendent Gösta Stenm

498550

2017-11-05