Joseph Rose & Son herrfickur i silver 1700-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

2 000 SEK

JOSEPH ROSE & SON, fickur, silver, ca 1795, London, England, vitemaljerad urtavla med arabiska siffor, spindelgång, verket graverat Josh Rose & Son Foster Lane London, verknr. 8625, inner-ytterboett stämplad RP (sannolikt Richard Palmer, diameter 46 resp 54 mm

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, skadad urtavla, bruksslitage

498627

2017-11-05