Konstböcker 1960-70-tal

Konstböcker 1960-70-tal
Konstböcker 1960-70-tal
Konstböcker 1960-70-tal
Konstböcker 1960-70-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KONSTBÖCKER (4 st): SAINT PHALLE, TINGUELY, ULTVEDT: HON. SYLWAN, BARBRO et al. (ed). Hon -en katedral. Stockholm, Moderna museet, 1967.
4to. 365 x 295 mm. 208 pp., CLAES OLDENBURG, Moderna Museet 1977, signerad av konstnären, EDWARD KIENHOLZ 11+11 TABLEAUX, Moderna Museet, 1970,
PARIS MOSCOU Centre Georges Pompidou, 1979

SAINT PHALLE, Moderna Museet: med skador, KIENHOLZ: med repor

498675

2017-11-07