Hans Agne Jakobsson Markaryd
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS AGNE JAKOBSSON, "T472", takarmaturer, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft, Markaryd, kupor i svagt gröntonad glasmassa med luftbubblor, etikettmärkta, höjd ca 34 cm
Kuporna med smärre nagg vid mynningen/fästet, ett mässingsfäste med färgrester
498714
2017-11-07