Hans Agne Jakobsson Markaryd

Hans Agne Jakobsson Markaryd
Hans Agne Jakobsson Markaryd
Hans Agne Jakobsson Markaryd
Hans Agne Jakobsson Markaryd
Hans Agne Jakobsson Markaryd
Hans Agne Jakobsson Markaryd
Hans Agne Jakobsson Markaryd
Hans Agne Jakobsson Markaryd
Hans Agne Jakobsson Markaryd
Hans Agne Jakobsson Markaryd

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

HANS AGNE JAKOBSSON, "T472", takarmaturer, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft, Markaryd, kupor i svagt gröntonad glasmassa med luftbubblor, etikettmärkta, höjd ca 34 cm

Kuporna med smärre nagg vid mynningen/fästet, ett mässingsfäste med färgrester

498714

2017-11-07