Josef Lorenzl Goldscheider Specialauktion Keramik
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JOSEF LORENZL (Österrike 1892-1950), Goldscheider wien, 1930-tal, skulptur i form av kvinnofigur, flintgods, polykromt bemålad, märkt "Goldscheider Wien made in Austria hand-decorated", samt numrerad i godset 5230 3010 8, höjd ca 48 cm
Fotplattan med nagg
498754
2017-12-04