Josef Lorenzl Goldscheider Specialauktion Keramik

Klubbat för:

13 500 SEK

Arviointi

15 000 SEK

Kuvaus

JOSEF LORENZL (Österrike 1892-1950), Goldscheider wien, 1930-tal, skulptur i form av kvinnofigur, flintgods, polykromt bemålad, märkt "Goldscheider Wien made in Austria hand-decorated", samt numrerad i godset 5230 3010 8, höjd ca 48 cm

Kuntoraportti

Fotplattan med nagg

498754

Päivämäärä:

2017-12-04