Josef Lorenzl Goldscheider Specialauktion Keramik
Klubbat för:
13 500 SEK
Arviointi
15 000 SEK
Kuvaus
JOSEF LORENZL (Österrike 1892-1950), Goldscheider wien, 1930-tal, skulptur i form av kvinnofigur, flintgods, polykromt bemålad, märkt "Goldscheider Wien made in Austria hand-decorated", samt numrerad i godset 5230 3010 8, höjd ca 48 cm
Kuntoraportti
Fotplattan med nagg
498754
Päivämäärä:
2017-12-04