Skåp barock 1700-tal

Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SKÅP, barock, 1700-tal, s.k. Hamburgerskåp, valnöt, dörrpar med bakomvarande förvaring, 2 dlr, skuren dekor av bl.a. korintiska kapitäl, klotfötter, originallås med 3 nycklar, höjd ca 225, 205x95 cm

Renoverat, kompletterat, visst bortfall och lagningar, defekta lås i lådor

499001

2017-11-08