Skåp barock 1700-tal
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal, s.k. Hamburgerskåp, valnöt, dörrpar med bakomvarande förvaring, 2 dlr, skuren dekor av bl.a. korintiska kapitäl, klotfötter, originallås med 3 nycklar, höjd ca 225, 205x95 cm
Renoverat, kompletterat, visst bortfall och lagningar, defekta lås i lådor
499001
2017-11-08