Jean Henry Petit Pierre bordspendyl 1700-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JEAN HENRY PETIT PIERRE, bordspendyl, svärtat trä, urtavla i emalj, 1700-talets första hälft, spindelgång, kvartsrepetition som aktiveras genom att dra i ett snöre genom fodralet, h 48 cm b 26 cm
Renoverad och senare bemålad.
499077
2017-11-10