Jean Henry Petit Pierre bordspendyl 1700-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JEAN HENRY PETIT PIERRE, bordspendyl, svärtat trä, urtavla i emalj, 1700-talets första hälft, spindelgång, kvartsrepetition som aktiveras genom att dra i ett snöre genom fodralet, h 48 cm b 26 cm

Renoverad och senare bemålad.

499077

2017-11-10