Tomte 1900-talets första hälft
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOMTE, 1900-talets första hälft, bemålat gips, höjd ca 73 cm
Proveniens: Enligt uppgift stod tomten i Valdemarsviks bokhandel från 1940-50-talet fram till sent 60-tal. Bokhandeln ägdes av Valdemar Axelman.
Benen med lagningar/skador, färgbortfall, fot med nagg
499093
2017-11-15