Villeroy & Boch matservis
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VILLEROY & BOCH, servis, 39 dlr, 1900-talets början, Tyskland, "Dresden", jugenddekor i underglasyrblått, bestående av: 12 mattallrikar, 7+5 assietter, 10 djupa, terrin med lock, stekfat 2+1, längd 40 resp. 35 cm, karott
Terrinens lock med mindre nagg på undersida
499243
2017-11-09