Jacob Ängman Rosenholm silver

Jacob Ängman Rosenholm silver
Jacob Ängman Rosenholm silver
Jacob Ängman Rosenholm silver
Jacob Ängman Rosenholm silver
Jacob Ängman Rosenholm silver
Jacob Ängman Rosenholm silver

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 48 dlr., silver, GAB, Stockholm, 1960-tal, bestående av: 8 bordsskedar, 8 bordsgafflar, 8 bordsknivar, 6 smörgåsgafflar, 6 smörgåsknivar, 8 smörgåsskedar samt 4 smörknivar, längd ca 15-19,5 cm, vikt exkl. knivarna 1016 g

Smärre bruksslitage

499438

2017-11-09