Staffan Hallström färglitograf

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

STAFFAN HALLSTRÖM (1914-1976): Ingens hundar, stämpelsignerad och numrerad Staffan Hallström 31/50, färglitografi, 48x59,5 cm.
LITTERATUR: Stig Johansson: Staffan Hallström, SAK 1980, sidan 58ff

499466

2017-11-09