Skåp rokoko ek
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÅP, ek, 1700-talets mitt, rokoko, dekor av bland annat kompassrosor i intarsia, 4 lådor, profilerade dörrar med bakomliggande hyllinredning samt 4 lådor och skedhylla, höjd ca 210, 127x47 cm, nyckel finns
Slitage, sprickor, blekt faner, renoverat, kompletterat
499569
2017-11-09