En samlares hem Bordspendyl
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSPENDYL, omkring 1900, krönt av figurin i form av Amor spännande sin båge, bronspatinerad zink sockel i marmor, cloissonédekor, plakettmärkt L´amour Irresistible par Maire Cassabetti, signerad Maire Cassabetti, höjd 83, lod och pendel finns
Slitage
499669
2017-11-12