En samlares hem Bordspendyl

En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl
En samlares hem Bordspendyl

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSPENDYL, omkring 1900, krönt av figurin i form av Amor spännande sin båge, bronspatinerad zink sockel i marmor, cloissonédekor, plakettmärkt L´amour Irresistible par Maire Cassabetti, signerad Maire Cassabetti, höjd 83, lod och pendel finns

Slitage

499669

2017-11-12