En samlares hem rökelsekar Tibet

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖKELSEKAR, förgylld metall, Tibet, 1900-talets början, i form av fohund, inläggningar med färgade stenar, filigran, höjd ca 13 cm, längd ca 14 cm

Slitage, några stenar saknas, något sned

499688

2017-11-13