Bord sengustavianskt provinsarbete

Klubbat för:

13 000 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

BORD MED STENSKIVA, 1800-talets början, sengustavianskt provinsarbete, vitmålat och förgyllt, kannellerade ben, pärlkant, höjd ca 76, 105x52 cm

Zustandsbeschreibung

Senare bemålat, ytskador, lagad skiva

499856

2017-11-10