Bord sengustavianskt provinsarbete
Klubbat för:
13 000 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
BORD MED STENSKIVA, 1800-talets början, sengustavianskt provinsarbete, vitmålat och förgyllt, kannellerade ben, pärlkant, höjd ca 76, 105x52 cm
Zustandsbeschreibung
Senare bemålat, ytskador, lagad skiva
499856
2017-11-10