Matservis design Herta Bengtsson

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HERTHA BENGTSSON, "Blå Eld", servis, 24 dlr, Rörstrand, flintgods, bestående av: 6 kaffekoppar med fat, tekopp med fat, liten kaffekopp med fat, 10 assietter, kanna, askfat, 2 mattallrikar, uppläggningsskål, uppläggningsfat, 2+3 kaffefat medföljer

Bruksslitage, fläckar, uppläggningsfat med nagg

499918

2017-11-10