Väggtelefon tidigt 1900-tal
Klubbat för:
550 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
VÄGGTELEFON, 1900-talets början, fodral i massiv, betsad ek, lur i förnicklad mässing, svärtat trä och bakelit märkt "K. Telegrafverkets Verkstad Nynäshamn", ombyggd med nummerskiva, fungerar enligt uppgift, höjd ca 58 cm
Kuntoraportti
Bruksslitage, ombyggd, ej funktionstestad
499921
Päivämäärä:
2017-11-10