Väggtelefon tidigt 1900-tal

Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal

Klubbat för:

550 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

VÄGGTELEFON, 1900-talets början, fodral i massiv, betsad ek, lur i förnicklad mässing, svärtat trä och bakelit märkt "K. Telegrafverkets Verkstad Nynäshamn", ombyggd med nummerskiva, fungerar enligt uppgift, höjd ca 58 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, ombyggd, ej funktionstestad

499921

Päivämäärä:

2017-11-10