En samlares hem Nattlampa
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NATTLAMPA, troligen, 1800-tal, Frankrike, på kvadratisk svärtad metallfot med mässingsdetaljer, bemålad glascuppa med motiv av Napoleon, cuppan uppburen av tre voluter med utsträckta fågelvingar, höjd utan lock ca 19 cm
saknar lock, skador, lagningar,
500018
2017-11-13