En samlares hem Nattlampa

En samlares hem Nattlampa
En samlares hem Nattlampa
En samlares hem Nattlampa
En samlares hem Nattlampa
En samlares hem Nattlampa
En samlares hem Nattlampa
En samlares hem Nattlampa
En samlares hem Nattlampa

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NATTLAMPA, troligen, 1800-tal, Frankrike, på kvadratisk svärtad metallfot med mässingsdetaljer, bemålad glascuppa med motiv av Napoleon, cuppan uppburen av tre voluter med utsträckta fågelvingar, höjd utan lock ca 19 cm

saknar lock, skador, lagningar,

500018

2017-11-13