Miniatyrmålningar
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MINIATYRMÅLNINGAR, 4 st, porträtt av kvinnor, 1800-talets slut, den med runda bronsramen är signerad M Haller, damen med stora halmhatten, Reny, de övriga med svårtydda signaturer, gouache på elefenben, ramar i brons, trä och pärlemor och sköldpadd, höjdca 10-11 cm
Den runda ramen med bortfall av pärlemor.
500025
2017-11-10