Miniatyrmålningar

Miniatyrmålningar
Miniatyrmålningar
Miniatyrmålningar
Miniatyrmålningar
Miniatyrmålningar
Miniatyrmålningar
Miniatyrmålningar
Miniatyrmålningar

Klubbat för:

2 400 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

MINIATYRMÅLNINGAR, 4 st, porträtt av kvinnor, 1800-talets slut, den med runda bronsramen är signerad M Haller, damen med stora halmhatten, Reny, de övriga med svårtydda signaturer, gouache på elefenben, ramar i brons, trä och pärlemor och sköldpadd, höjdca 10-11 cm

Kuntoraportti

Den runda ramen med bortfall av pärlemor.

500025

Päivämäärä:

2017-11-10