Fåtölj och fotpall Folke Ohlsson
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FOLKE OHLSSON, fåtölj med fotpall, modell Duxiesta, för Ljungs Industrier AB, Malmö, ur Bra Bohag-serien, stomme i teak, klädd i grå textilklädsel. Ställbar lutning på såväl fåtölj som pall, etikettmärkt, höjd ca 101, sitthöjd 37 respektive 38 cm
Bruksslitage, träet med smärre ytskador,
500185
2017-11-15