Bordspendyl i empire
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 500 SEK
BORDSPENDYL, empire, 1800-talets början, signerad Maire Fecit a Paris, motiv med antik yngling med pilbåge samt troféknippe, i förgylld brons, emaljerad urtavla, höjd 31 cm, pendel och nyckel finns
Emaljskador, kogret saknas
500262
2017-11-11