OS 1912 Stockholm Sport och affischkonst
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OS STOCKHOLM 1912, 2 pins samt 1 rockmärke, PRISMEDALJER, 1800/1900-tal, monterade på tavla, bla Allmäna Idrottsklubben, Stockholms Idrottsförbund, Stockholms Simsällskap, Stockholms Amatörförening, Idrottsföreningen Swithiod,
PROVENIENS: Bror Elliot
"Var tiden omkring sekelskiftet en av Sveriges mest kända
idrottsmän" (Källa:Runeberg)
500298
2017-11-21