OS 1912 Stockholm Sport och affischkonst

Klubbat för:

1 600 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

OS STOCKHOLM 1912, 2 pins samt 1 rockmärke, PRISMEDALJER, 1800/1900-tal, monterade på tavla, bla Allmäna Idrottsklubben, Stockholms Idrottsförbund, Stockholms Simsällskap, Stockholms Amatörförening, Idrottsföreningen Swithiod,

PROVENIENS: Bror Elliot
"Var tiden omkring sekelskiftet en av Sveriges mest kända
idrottsmän" (Källa:Runeberg)

Kuntoraportti

500298

Päivämäärä:

2017-11-21