Anshelm Schultzberg Klassiskt svenskt måleri

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANSHELM SCHULTZBERG (1862-1945): Motiv från Capri, signerad och daterad Schultzberg Capri 1891, olja på träpannå, 13x22 cm,
Med dedikation "Till vännen A.Lindman"

Axel Lindman (1848-1930), konstnär.

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

500592

2017-11-14