Gräddkanna och sockerskål Gustaf Möllenborg

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, silver, Gustaf Möllenborg, 1800-talets andra hälft, med graverad dekor, invändigt förgylld, höjd ca 10-14 cm, totalvikt ca 470 g

ägarstämpel, mindre buckla

500848

2017-11-15