Diverse herrgårdskuriosa 1800-tat

Klubbat för:

2 200 SEK

1 000 SEK

KNAPPAR, 2 askar, modell Ä, förgyllda och försilvrade, bl.a. adliga ätten af Petersens (nr 2071) och kronor, samt 1 par axelklaffar, ASK med spelmarker, orientalisk, 1800-tal

PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län

500928

2017-11-15