Christian Eriksson Martin Luther samt biskop
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHRISTIAN ERIKSSON (1858-1935): (2) Martin Luther samt biskop, väggreliefer, gips, ca 26x12,5 cm
Proveniens: konstnärens dotter Lassa-Britta Sandin (f. Eriksson), ateljén på Maria Prästgårdsgata 3
Nagg/avslag, fläckar
501001
2017-11-15