Christian Eriksson Martin Luther samt biskop

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CHRISTIAN ERIKSSON (1858-1935): (2) Martin Luther samt biskop, väggreliefer, gips, ca 26x12,5 cm

Proveniens: konstnärens dotter Lassa-Britta Sandin (f. Eriksson), ateljén på Maria Prästgårdsgata 3

Nagg/avslag, fläckar

501001

2017-11-15