Design Erik Höglund karaffer

Design Erik Höglund karaffer
Design Erik Höglund karaffer
Design Erik Höglund karaffer
Design Erik Höglund karaffer
Design Erik Höglund karaffer
Design Erik Höglund karaffer

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ERIK HÖGLUND, karaffer, varav tre med propp, Boda, klarglas glasmassa samt en grön, signerade H 287, H 1332/65 samt Boda H 118?, H 1954/176 samt 133?/85, pokalernas höjd 20-30 cm

Den minsta klargas med propp har mynningsnagg

501107

2017-11-15