Design Erik Höglund karaffer
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIK HÖGLUND, karaffer, varav tre med propp, Boda, klarglas glasmassa samt en grön, signerade H 287, H 1332/65 samt Boda H 118?, H 1954/176 samt 133?/85, pokalernas höjd 20-30 cm
Den minsta klargas med propp har mynningsnagg
501107
2017-11-15