Bordspendyl 1800-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, nyrokoko, slagfunktion, fodral i förgylld gulmetall med delvis genombruten dekor, krön med dekor av gosse med hund, emaljerad urtavla med romerska siffror, urverk märkt "L Japy, Fils", höjd ca 39 cm, uppdragsnyckel samt pendel medföljer
Urtavla med mindre skador
501282
2017-11-16