Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, nyrokoko, slagfunktion, fodral i förgylld gulmetall med delvis genombruten dekor, krön med dekor av gosse med hund, emaljerad urtavla med romerska siffror, urverk märkt "L Japy, Fils", höjd ca 39 cm, uppdragsnyckel samt pendel medföljer

Urtavla med mindre skador

501282

2017-11-16