LG Lundberg
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LARS GÖSTA LUNDBERG, (född 1938): Stängsel, "Le grillage et ses formes". signerad LG Lundberg, 1970-tal, gouache, stämplade: de la serie "Le grillage et ses formes" No 8c, ca 59x44 cm
PROVENIENS:
Etikett på baksidan ART 9´78, Basel 14.-19.6 1978, International Art Fair
HISTORIK:
Sviten "Le grillage et ses formes" består av 4 olika versioner av Stängsel. Detta är en av de fyra bilderna ur svit nr. 8. Totalt finns det 32 bilder
501308
2017-11-20