Bordsuppsats 3 delar
Klubbat för:
6 400 SEK
8 000 SEK
BORDSUPPSATS, 1800-talets slut, bordsur och 1 par prydnadsurnor, marmor och brons, bordsur urformat som hjälm med putti, urnor med dekor av Baccus samt vinrankor, med gjutarstämpel J Guillemard, urverket numrerat 2962, urets höjd ca 23 cm, urnornas höjd ca 32 cm, uret fungerar vid inskrivningstillfället, nyckel medföljer
Brukslitage
501384
2017-11-16