Glasservis Odelberg Junior

Glasservis Odelberg Junior
Glasservis Odelberg Junior
Glasservis Odelberg Junior
Glasservis Odelberg Junior

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GLASSERVIS, 58 dlr, "Odelberg Junior", Kosta 1900-tal, bestående av: 15 rödvinsglas (14), 17 vitvinglas (11,5), 19 sherryglas (9), 6 selterglas (9), karaff, slipad och graverad dekor av fasetter och romber samt förgylld dekor, vinglasens höjd 12-16 cm

Mindre nagg förekommer främst på fötterna

501412

2017-11-16